Новини


   Ранок в саду на Новий рік — це одне з найулюбленіших і найочікуваніших свят, оскільки можна не тільки отримати багато смачних подарунків, але зустрітися з казковими героями, побродити по чарівному лісі.

 

    У кожному дитячому садку району в ці дні проводяться новорічні ранки - чарівне свято, яке з нетерпінням чекають дорослі й діти. До них ретельно, з бажанням, усмішкою, піднесеним настроєм готуються: прикрашають садочок, роблять подарунки, вивчають пісні, вірші та таночки. Цікаво для дітлахів, їх батьків проходять розваги-вистави і у нашому районі. Здивування! Радість! Захват! Казкові герої! Справжні дива! Від захвату на очі навертаються сльози. Як приємно створювати для діточок казку.У переддень Нового року навіть дорослі знову починають вірити в казку, сподіватися  на  щасливі зміни і, затамувавши подих, загадувати бажання. А для того, щоб ці бажання справдилися, необхідно просто підготувати казкову атмосферу, повірити у винятковість моменту, подарувати свято собі та близьким, що успішно робить педагогічний колектив садка «Малятко» №1 м. Жашків.

Свято наближається....



17 листопада 2017 року в ДНЗ "Ромашка" №4 м. Жашкова   проведено РМО вихователів на тему «Національно-патріотичне  виховання дошкільників». 

 

Мета: Якісна  реалізація змісту освітньої лінії «Дитина  в  соціумі» Базового компоненту дошкільної освіти.


План роботи:

 

1

Перегляд  заняття «Веселий чоловічок» у  групі  раннього  віку, вихователь Струсь Н.В

9:30

2

Перегляд  міні-заняття  у  середній  групі(автоматизація  звуків  української  мови у  вигляді  ігрових  логопедичних  вправ), логопед Тишкевич О.В

9:50

3

Перегляд  інтегрованого  заняття у  молодшій  групі  «Рушник для  лялі Олі», вихователь Мейгеш Л.С

10:15

4

Круглий  стіл , «Афлатот»- проект соціально-фінансової освіти й виховання  дошкільників. Основні шляхи  впровадження  програми. Методист Коберник Л.І

10:50 


   Аналізуючи досвід роботи музичних керівників дошкільних закладів у роботі над театралізованими дійствами слід відмітити, що найбільш подобається працювати над народними казками.

   “... Казка і дитина щось таке споріднене, вони так одне з одним зрослися, що якби педагоги не намагалися вигонити казку з дитячої хати. Вона там пануватиме, бо вона природно відповідає вимогам дитячого розуму...” (Софія Русова).

 

   “ Без казки, без гри, уяви дитина не може жити... Казка _ це образно кажучи, свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки й мови.” (Василь Сухомлинський).

10 жовтня  в ДНЗ "Малятко" проведено засідання школи музичного керівника на тему Народна казка – джерело розвитку дитячої творчості під час якого  музичний керівник Савчук Е.Г. з колегами презентувала  музичну казку "Соломяний бичок".



Актуальною проблемою психолого-педагогічної науки стають методики ефективного засвоєння різноманітної інформації. Постійне збільшення обсягу інформації у поєднанні з високою конкуренцією та вимогами суспільства, із одного боку, приводить до інтенсифікації освітнього процесу, а з другого – до цілої низки порушень психічного та соматичного здоров’я дітей, які навчаються.

    Одним із важливих принципів сучасної освіти є оптимізація навчання через застосування новітніх освітніх психолого-педагогічних технологій і, зокрема, мнемотехніки як одного з найефективніших методів засвоєння інформації та попередження інформаційного перенасичення.

     Мнемотехніка належить до здоров’язбережувальної технології, що забезпечує оптимізацію розумової діяльності в умовах сучасної освіти. Нещодавно у місті Жашкові відбувся районний семінар  по використанню інноваційних технологій на базі дошкільного навчального закладу №5 «ДЗВІНОЧОК». Були проведені заняття по пізнавальному розвитку  та з музичного виховання. У своїй роботі фахівці даного навчального закладу застосовують програми з використанням методів та прийомів мнемотехніки Генадія Анатолійовича Чепурного.

     Вихователь старшої групи Бабченко Світлана Петрівна відвідала обласний семінар “МНЕМОТЕХНІКА : ТЕХНОЛОГІЯ ЕФЕКТИВНОГО ЗАСВОЄННЯ ІНФОРМАЦІЇ В УМОВАХ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ”. У своїй роботі використовує різні прийоми мнемотехніки: аналогія за формою, за кольором, за розміром, швидке вивчення різних назв, та розучування віршів за допомогою чорно-білих та кольорових карт-схем. Під час проведення інтегрованого заняття «Дружна сонячна родина вітає малят у Казковому світі Космосу» Світлана Петрівна  показала, як можна швидко і ефективно за кольором, за  допомого казки та за опорними картками-схемами вивчити назви планет та їх послідовність розміщення у Сонячній системі. Вивчення вірша «Планета Земля» за допомого кольорових карток-схем дало змогу дітям швидко запам’ятати текст вірша і правильно та виразно його розповісти. А на музичному занятті «Мандрівка у світ мистецтв» музичний керівник Сливанчук Тетяна Михайлівна використала кольорові ілюстрації для кращого запам’ятовування нового тексту і для закріплення вже вивченого куплету пісні та створювала асоціації за звуком, щоб діти могли відтворити голоси птахів за допомогою певних музичних інструментів, що дало змогу збагатити емоційну сферу дошкільників новими музичними враженнями.

 

 

Download
МНЕМОТЕХНІКА : ТЕХНОЛОГІЯ ЕФЕКТИВНОГО ЗАСВОЄННЯ ІНФОРМАЦІЇ В УМОВАХ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ
МНЕМОТЕХНІКА : ТЕХНОЛОГІЯ ЕФЕКТИВНОГО ЗАСВОЄННЯ ІНФОРМАЦІЇ В УМОВАХ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ
мнемотехніка.pdf
Adobe Acrobat Document 201.0 KB

Напередодні  новорічних свят в дошкільному навчальному закладі «Сонечко» №3 м. Жашків (керівник Третяк Надія Петрівна) відбулося традиційне засідання творчої групи дошкільних працівників  «Місто майстрів».

 

 

 

Під час заходу було проведено: майстер-класи в техніці  пейп-арт (вихователь Раткевич Інна Степанівна), виготовлення ялинки з сезалю ) вихователь Павліченко Наталя Петрівна), виготовлення снігової кулі (вихователь Гілічук Оксана Анатоліївна).


      Прикраса групи до Нового року в дитячому садку «Сонечко» №3 м. Жашків, так як і в кожному закладі,  досить захоплююче заняття не тільки для вихователів, але і для самих дітлахів та їхніх батьків. Діти завжди радіють красивим і новим аксесуарам, а дорослі проявляють свій творчий потенціал. Батьки допомагають вихователям вирізати сніжинки, малювати новорічні плакати, приносять ескізи ялинкових прикрас. Мішура, гірлянди, хлопавки, ошатні іграшки, різні новорічні фігурки - це саме те, що можна вже побачити в групових кімнатах, і все це виготовлене своїми руками, а не покупне.


Download
В гості до сонечка.pdf
Adobe Acrobat Document 216.1 KB

Фізичний розвиток дошкільника важлива складова гармонійного розвитку людини. Дошкільні навчальні заклади району постійно працюють над формуванням у дитини основних фізичних якостей, рухових умінь, культурно - гігієнічних, оздоровчих навичок, навичок безпечної життєдіяльності. Здійсненню завдань фізичного розвитку сприяє використання інноваційних технологій, а саме  програми з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку КАЗКОВА ФІЗКУЛЬТУРА Єфименко М. М., створення в дошкільному навчальному закладі розвивального фізкультурно - оздоровчого середовища, забезпечення оптимальної рухової активності дитини, організація різних видів і форм роботи з фізичного виховання. Обговорити ці питання інструктори з фізичного виховання зібралися на черговому засіданні школи педагогічної майстерності,   яке відбулося у м. Жашків на базі ДНЗ №6 «Золотий ключик» (завідувач Македон В.В.,  вихователь - методист Ражева А.Ю.). Інструктор з фізичного виховання, молодий спеціаліст Шевчук Т.О. презентувала заняття «В гості до сонечка» з використання інноваційної технології.



      На базі дошкільного навчального закладу №6 «Золотий ключик» відбулося чергове засідання МО вихователів Жашківського району за темою «Використання мнемотехніки в роботі з дітьми дошкільного віку».

  Метою засідання було ознайомлення педагогів з основними прийомами використання мнемотехніки в роботі з дітьми дошкільного віку.

      Вихователь-методист дошкільного закладу Ражева А.Ю. та методист районного методичного кабінету Камінська Світлана  розкрили психологічні основи використання мнемотехніки з урахуванням вікових особливостей дітей, розширили знання педагогів про вимоги, особливості та принципи роботи з мнемотаблицями.

        Учасниками засідання було переглянуто інтегроване заняття в молодшій групі «Осінь, до побачення!», яке провела вихователь закладу Людмила Типак. У ході його проведення діти разом з педагогом використовували низку вправ, спрямованих на вирішення пізнавальних задач.

Download
Осінь, до побачення!.pdf
Adobe Acrobat Document 150.7 KB


Download
Ремесла рідного краю.pdf
Adobe Acrobat Document 135.7 KB

Сьогодні дошкільний навчальний заклад, педагоги покликані підготувати дошкільника до життя в майбутньому постіндустріальному чи інформаційному суспільстві,при цьому дбайливо оберігаючи і примножуючи систему норм і цінностей, що склалася в українського народу. Досвід переконує, що без знання своєї історії, культури,свого родоводу, традицій народу і сім'ї неможливо виховувати підростаюче покоління країни. Тому актуальним є ознайомлення дошкільників з народними ремеслами. Так,  на базі ДНЗ «Ромашка» №4 м. Жашків проведено районний семінар – практикум «Ремесла нашого краю» з показом однойменного заняття майстер-класу для дітей старшої групи. Перед педагогами стояло завдання не лише збагатити уявлення, дати знання дошкільникам про народні ремесла і все, що з ними пов'язано, але й виробити емоційно-ціннісне ставлення, навчити давати словесно-образну характеристику виробам, складати описові розповіді, порівнювати їх за кольоровою гамою, орнаментикою, регіональними особливостями, . способами виготовлення, практичним використанням тощо. 



 21 жовтня 2016 року відбулася презентація діяльності дошкільного навчального закладу №4 "Ромашка" м. Жашків ( завідуюча Римовська Любов Григорівна) в рамках державної атестації установи. На святі були присутні голови батьківських комітетів кожної групи,  депупати міської ради,   працівники відділу освіти та представники громадкості. 



       22 квітня відбулася презентація діяльності дошкільного навчального закладу №5 "Дзвіночок" м. Жашків ( завідуюча Мазур Тетяна Олександрівна) в рамках державної атестації установи. На святі були присутні голови батьківських комітетів кожної групи,  депупат міської ради О.І. Кукла, міський голова Цибровський І.А., начальник районного методичного кабінету Кракало О.П., працівники відділу освіти та представники громадкості.